מאגר שאלות ותשובות

להתמכרות

מה לעשות כדי להפסיק לצפות בפורנוגרפיה?

שאלה

מה אני יכול לעשות כדי להפסיק לראות פורנוגרפיה? 😣

זה מחרפן אותי, אני מרגיש שזה הורס אותי ואני לא מצליח להפסיק!

תשובה

שלום אחי גיבור החיל! 🙌

אשריך על הרצון!! הרצון הוא הכי חשוב, בעזרת ה’ אני מבטיח לך, אתה עוד תצליח לצאת משם!

אז מה אפשר לעשות בפרקטיקה?

בחקר ההתמכרויות כבר מזמן הבינו שכל התמכרות נשענת על מעגל ההתמכרות – שבו אתה מעדיף חוויה עוצמתית (צפייה בפורנוגרפיה) על פני התמודדות עם קשיים וצמיחה אמתית (בחיים האמתיים)

כדי לשבור את המעגל יש צורך בשני דברים: 1. עשה טוב👍, 2. סור מרע👎

👍עשה טוב – פעם פגשתי  נער בכיתה י”א שעושה בגרות ברמה גבוהה מאד, ואחרי צהריים מנגן בלהקה של התיכון בו הוא לומד, ומתנדב אחה”צ במד”א בתפקיד חובש(!) שאלתי אותו איך ההתמודדות עם היצר? הוא ענה – אין לי פנאי לזה!!

זה לא רק שלא היה לו זמן, זה יותר עמוק מזה. יש בך יצר עוצמתי שמחכה להתממש בצורה חיובית!! זה יצר חיים, שמחפש יצירה, פריצה קדימה, וגם קשר עם האחת והיחידה והבאת חיים חדשים לעולם.

עוד לא הגיע הזמן לממש את הקשר, אז מה כן?

עשייה בכיוון שלך, בדרך שלך, נתב את עוצמת היצר לעשייה, להגשמת חלומות ויעדים, ללימוד תורה בעמקות, ברחבות, בבהירות ובעמל. העשייה החיובית לא רק ממלאת זמן אלא גם מצמיחה את אישיותך באמצעות כוח היצירה שבך. ככה שלא תצטרך ריגושים חיצוניים וזולים למלא את החלל שבך.

 

👎סור מרע – כשאני הייתי בתהליך של התנקות והפסקת הצפייה בפורנוגרפיה, שמתי לב שהרבה פעמים אני מועד אחרי שראיתי איזו תמונה ב – “פייסבוק” שאחד החברים שיתף. מאותו יום החבר הזה ירד מהפיד שלי, וזכיתי לזירה אחת פחות להתמודדות.

במקביל, נהל מעקב אחר היומיום שלך, שים לב היכן, מתי, ובאלו מכשירים מתרחשות המעידות – וגדור את עצמך בצורה משמעותית, כך שלא תמעד שוב באותו מקום וזמן. כולל התקנת סינון, והתרחקות מסדרות סרטים ואתרים מסוימים.

בהצלחה גיבור החיל!

 

קרא עוד...
No data was found