מאגר שאלות ותשובות

לפורנוגרפיה

הפורנוגרפיה הנוצצת

שאלה

כשאני צופה בתכנים מיניים או עסוק באוננות אני חש עונג שאי אפשר לתאר במילים.
אני מרגיש סוג של חיבור עילאי. אני יודע שזה אסור אבל אני ממש לא מוצא חוויות שמתקרבות לעונג הזה בעולם שמחוץ למסך.

אני חושב שדווקא בגלל שזה אסור, זה מכניס קסם לכל העניין והופך את החוויה למסעירה הרבה יותר.

הנפש שלי דורשת את התענוג ברמה הגבוהה הזו, ואין לי מענה אחר מספק עבורה..

אשמח לכיוון ועזרה. 🙏🏻

תשובה

אחי היקר,

יישר כוחך על הכנות, הפתיחות, והרצון לקבל עזרה. 🙏🏻

ודאי שכשאתה צופה בתכני זימה באינטרנט אתה חש עונג שלא ניתן לתאר, חוקרי מוח ומדיה מדירים שינה מעיניהם כדי שתרגיש את מקסימום העונג שניתן לחוש 😓, הם עובדים קשה, ולצערנו הרב הולך להם

אך זה בהחלט לא חיבור ולא עילאי, זה דִמְיוֹן, זה שקר, זה תאווה, זה כלום. הנאה רגעית שחולפת לה.
כמו שבסרט אתה יודע שהדם לא באמת דם אלא צבע, כך גם כל מה שאתה רואה בתכני הזימה.      מושקע מאמץ רב בעריכות ולנו המצג נראה הכי טבעי ואמתי, אך זה שקר אחד גדול, תעתוע! נכון שבחוויה אתה מרגיש עונג עילאי, בסוף אנחנו גוף שחוֹוֶה דברים וזוֹ הנאה, אך דע שהיא רגעית, ולא לגמרי שווה את ההרגשה אחרי המעשה. 😨

הרמב״ם כותב[1], שכל המטרה של התשמיש היא הבאת ילדים לעולם. איך הוא מנמק?

“והראיה הברורה לכך: הפסקת התאווה והעדר ההנאה אחר יציאת שכבת הזרע, כי למען זה בלבד נתעוררו הטבעים, ואילו הייתה המטרה התענוג כי אז הייתה ממשיכה ההנאה כל זמן שירצה האדם ליהנות, ואין הדבר כן!🧐

אתה יכול לראות, שבכל פעם שזה נגמר אתה הרי מרגיש ריק, אין יותר חשק להמשיך ולצפות בזנות המתועדת, או לעשות שום דבר, עייפות, וייסורי המצפון מתחילים לעבוד שעות נוספות..

האם לזה נקרא חיבור עילאי? וודאי שלא.

בחיבור עילאי, כשלומדים תורת ה’ והקב”ה מדבר אלינו דרך הספרים – זוהי הנאה צרופה הממשיכה גם שנים אח”כ ❤️. זה הַשַּׁעֲשׁוּעַ הגדול ביותר: “לוּלֵי תוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי”[2], דבר השווה יותר מכל דבר בעולם: “טוֹב לִי תוֹרַת פִּיךָ מֵאַלְפֵי זָהָב וָכָסֶף”[3]. לא תמיד מרגישים את זה על ההתחלה, לפעמים לוקח זמן..

וזה שאתה מתאווה לזה, בגלל שזה אסור, זה מובן וטבעי:

א. רמב”ם[4]: “וְאָמְרוּ חֲכָמִים, גָּזֵל וַעֲרָיוֹת, נַפְשׁוֹ שֶׁלָּאָדָם מִתְאַוָּה לָהֶן וּמְחַמַּדְתָּן. וְאֵין אַתָּה מוֹצֶא קָהָל בְּכָל זְמָן וּזְמָן, שְׁאֵין בָּהֶן פְּרוּצִין בָּעֲרָיוֹת וּבְבִיאוֹת אֲסוּרוֹת…”, כלומר, זה כלל ידוע שמתאווים לעריות, זה היה, הוֹוֶה ויהיה, והתפקיד שלנו הוא להיות גיבורים וחזקים ברשת, ברחוב ובכל מקום! 💪

ב. שלמה המלך אמר[5]: “מַיִם גְּנוּבִים יִמְתָּקוּ וְלֶחֶם סְתָרִים יִנְעָם”, הדבר שהוא אסור – נעים ומתוק יותר.

אפשר להמשיך, אך די בכך כדי להבין שאדם מתאווה לאסוּר לו, וזה מה שמושך ומגרה אותו, והמשימה שלנו בעולם היא לכבוש את יצרנו ולא להיות נמשלים לבהמות 🐪, או יותר גרועים מהם, שאפילו הבהמה שאין בה דעת, כשתאכל קש ובתוך זה מסתתר מסמר, היא יודעת לפלוט אותו כי הוא מזיק לה, איך אנחנו שיש לנו שכל בריא וישר, נעשה דברים בבחירתנו החופשית כאשר אנחנו יודעים שזה מזיק לנו?! 😱

הנפש שלך דורשת את זה יותר, כי אתה נותן לה את זה, עפ”י הכלל במסכת סוכה, מַשְׁבִּיעוֹ רָעֵב. שנה גישה: מַרְעִיבוֹ שָׂבֵעַ, ותראה איך היא תדרוש פחות.

אם פגע בך מנוול זה – מושכהו לבית המדרש[6]! תן מאבק, הילחם, יש הרבה מַעֲנִים אמיתיים, שהם לא דמיון ושקר, צריך רק לחפש ולמצוא אותם, יגעת ומצאת – תאמין!

אל תתייאש אחי, כוח עז לך! 💪

כל מה שנכתב לעיל לגבי צפייה, הוא הנכון גם לאוננות, שאין אתה יוצר כלום במעשה זה, והרי הוא בזבוז מוחלט!

שמור את הכוחות ואל תפזר אותם, והענק אותם מתנה לאשתך בעז”ה בהקמת בית נאמן ומשפחה לתפארת. 🙏🏻

בהצלחה רבה

 

[1] פירוש המשנה, סנהדרין, פרק ז, משנה ד.

[2] תהילים, קיט, צב.

[3] שם, שם, עב.

[4] הלכות איסורי ביאה, פרק כ”ב, הלכה יט.

[5] משלי, ט, יז

[6] מסכת קידושין, דף ל עמ’ ב.

קרא עוד...

הרב אריאל פרחי

יועץ זוגי

מה לעשות כדי להפסיק לצפות בפורנוגרפיה?

שאלה

מה אני יכול לעשות כדי להפסיק לראות פורנוגרפיה? 😣

זה מחרפן אותי, אני מרגיש שזה הורס אותי ואני לא מצליח להפסיק!

תשובה

שלום אחי גיבור החיל! 🙌

אשריך על הרצון!! הרצון הוא הכי חשוב, בעזרת ה’ אני מבטיח לך, אתה עוד תצליח לצאת משם!

אז מה אפשר לעשות בפרקטיקה?

בחקר ההתמכרויות כבר מזמן הבינו שכל התמכרות נשענת על מעגל ההתמכרות – שבו אתה מעדיף חוויה עוצמתית (צפייה בפורנוגרפיה) על פני התמודדות עם קשיים וצמיחה אמתית (בחיים האמתיים)

כדי לשבור את המעגל יש צורך בשני דברים: 1. עשה טוב👍, 2. סור מרע👎

👍עשה טוב – פעם פגשתי  נער בכיתה י”א שעושה בגרות ברמה גבוהה מאד, ואחרי צהריים מנגן בלהקה של התיכון בו הוא לומד, ומתנדב אחה”צ במד”א בתפקיד חובש(!) שאלתי אותו איך ההתמודדות עם היצר? הוא ענה – אין לי פנאי לזה!!

זה לא רק שלא היה לו זמן, זה יותר עמוק מזה. יש בך יצר עוצמתי שמחכה להתממש בצורה חיובית!! זה יצר חיים, שמחפש יצירה, פריצה קדימה, וגם קשר עם האחת והיחידה והבאת חיים חדשים לעולם.

עוד לא הגיע הזמן לממש את הקשר, אז מה כן?

עשייה בכיוון שלך, בדרך שלך, נתב את עוצמת היצר לעשייה, להגשמת חלומות ויעדים, ללימוד תורה בעמקות, ברחבות, בבהירות ובעמל. העשייה החיובית לא רק ממלאת זמן אלא גם מצמיחה את אישיותך באמצעות כוח היצירה שבך. ככה שלא תצטרך ריגושים חיצוניים וזולים למלא את החלל שבך.

 

👎סור מרע – כשאני הייתי בתהליך של התנקות והפסקת הצפייה בפורנוגרפיה, שמתי לב שהרבה פעמים אני מועד אחרי שראיתי איזו תמונה ב – “פייסבוק” שאחד החברים שיתף. מאותו יום החבר הזה ירד מהפיד שלי, וזכיתי לזירה אחת פחות להתמודדות.

במקביל, נהל מעקב אחר היומיום שלך, שים לב היכן, מתי, ובאלו מכשירים מתרחשות המעידות – וגדור את עצמך בצורה משמעותית, כך שלא תמעד שוב באותו מקום וזמן. כולל התקנת סינון, והתרחקות מסדרות סרטים ואתרים מסוימים.

בהצלחה גיבור החיל!

 

קרא עוד...
No data was found