מאגר שאלות ותשובות

לשליטה

איך להתגבר שניה לפני שאני נופל?

שאלה

כשאני מרגיש שאני ממש עוד שנייה נופל, מה עליי לעשות ברגעים אלו של לפני הנפילה? 🤔

תשובה

יש כמה סוגים של התמודדות, לכן לכל סוג יש עצה יותר מדויקת, אז בוא ננסה לעשות סקירה קצרה על מגוון עצות, ובתקווה שתמצא את מה שיעזור לך לצמצם את הלא רצוי, ולהגביר את המימוש של השאיפות שלך:

  1. עצות חז”ל! 😄

יש מגוון מאוד גדול, כי ההתמודדות הזו היא שורשית וקיימת כבר דורות.

חכמי הקודש שלנו גם היו אלופים בחקר נפש האדם ויש להם עצות מדויקות. יש לך המון המון ספרים טובים ומעולים! שממלאים אותך בכוח ואהבה ❤️ (ולא הספרים שמפחידים, מאיימים ומחלישים את כוח הרצון שלך).

  1. תרגילי נשימה. 😊

או כל תרגיל מרגיע אחר. איך הוא עובד? מכינים אותו מראש ואז שולפים אותו תוך כדי האתגר. כלומר לומדים נשימות והרגעה עצמית לאורך חודש לפחות בלי קשר בכלל לאתגרים.

ואז אם חס ושלום יש אתגר (זה קורה) אז לאט לאט מְשַלְבִים את הנשימות. אחרי מספר פעמים תרגיש שההגה חוזר להיות בידיים שלך.

  1. אהבה עצמית! ❤️

למלא את עצמך במחשבות אוהבות, גאות, מרוצות, שמחות, מחזקות, מאמינות, מלאות תקווה, שרואות את החיובי בחיים שלך.

“רגע, ניר יוסף, אבל זה יגרום לי להיות מרוצה מעצמי באמצע החטא?!”. 😱

לא לא לא. אתה כבר ניסית לכפות על עצמך לעצור וזה לא עבד? 😣 ניסית לכעוס על עצמך וזה לא עבד? עכשיו תנסה לאהוב את החלקים הטובים שבך ותראה שזה יכול להגדיל את הכוח של הרצון הטוב. גם בזה אפשר להתאמן לפני האתגר כדי להתרגל ולהביא את העצה הזו למקסימום.

  1. לשים יד על הלב. ❤️

תוך כדי החטא/לפני/אחרי, פשוט לשים יד על הלב. זה מרגיע, מחבר אותך לעצמך, מחזיר את כוח החשיבה לתוך המערבולת של הרגש והיצר. גם את זה לתרגל לאורך השבועות ולשלב לאט לאט אם חס ושלום יש אתגר (זה קורה).

זה ממש על קצה המזלג, אפשר ללמד ולפתח כושר שנה שלימה על תרגילים כאלו ועמוקים יותר, אם יש משהו שאתה מתחבר אליו ועוזר לך חפש עוד בסגנון.

בהצלחה נשמה יקרה! 🙂

קרא עוד...

ניר יוסף שמרץ

עובד סוציאלי