הורים

אנשי חינוך

המיזם שגורם לציבור לצרוך חדשות בצורה חכמה מציין 6,000 עוקבים

 

ארגון "לוקחים אחריות" מציין בימים אלו את המצטרף ה-6,000 למיזם "תמצית החדשות", שמטרתו לנקות את רעשי הרקע של אפליקציות החדשות ואתרי האינטרנט שמנסים לחפש את תשומת הלב של הציבור, ובמקומם להעניק לו את עיקרי האקטואליה והחדשות של אותו היום, בשעה קבועה, מדי יום בשעות הערב. המיזם הוקם לפני מספר חודשים, והוא פועל במסגרת עשרות קבוצות whatsapp בהם חברים מאות אנשים. הקבוצות מוגדרות שקטות, וההודעה היחידה שנשלחת מדי יום היא זו של "תמצית החדשות" ובה מרוכזות הכותרות האקטואליות העיקריות מאותו היום.

בלוקחים אחריות, ארגון ששם לו למטרה לשנות לטובה את המציאות במרחב המקוון ולהביא לשימוש נכון במדיה, מציינים כי מדובר באחד הפתרונות המוצלחים שהם פיתחו, שנותן מענה לאתגר משמעותי בעולם המסכים.
מדי יום ערוצי הטלוויזיה משקיעים שעות רבות של אולפני חדשות החל משעות הצהריים, בנוסף לאפליקציות החדשות שמתריעות מדי כמה דקות על "פוש" חדש והמידע האקטואלי הרב שזורם ברשתות החברתיות- כל אלה מייצרים מציאות של תלות קשה בין הצרכנים לכלי המדיה.

איתי שאוליאן, מנהל ארגון "לוקחים אחריות": "הרעיון של תמצית החדשות נולד מההבנה שלא נכון לנו להתמסר לשטף הבלתי פוסק של האקטואליה שמציף לנו את התודעה. תעשיות המדיה עובדות קשה כדי ללכוד כמה שיותר מתשומת הלב שלנו ואנחנו במלחמה על המשאב היקר לנו ביותר: הזמן שלנו. הגיע הזמן לעשות סטופ, להחזיר את השליטה לידיים שלנו ולצרוך חכם יותר את החדשות העיקריות של היום".

להצטרפות לחץ כאן

דוגמא להודעה הנשלחת מדי יום בצורה תמציתית ותכליתית

מה נשאר לעשות?
לומר "ביי" למבזקים, לאפליקציות ולאתרי החדשות, ולהתחיל לנצל את הזמן החשוב שלכם לדברים משמעותיים!

לחץ כאן להצטרפות

 

תוכן נוסף שיעניין אותך

הורים

וידוי מצמרר של מתבגר משלוש בבוקר

הורים

אנשי חינוך

הקשר בין אייפון לחולצת בטן של הבת שלך

הורים

נורה אדומה: כך תדעו האם הילד שלכם מכור

חדשות ועדכונים

צעירים

הורים

אנשי חינוך

ככה פותחים שנה: חלוקת מדבקות המהפכה החדשות של לוקחים אחריות למכשיר בטוח!

הורים

אנשי חינוך

המיזם שגורם לציבור לצרוך חדשות בצורה חכמה מציין 6,000 עוקבים

צעירים

הורים

אנשי חינוך

חינם: הספר שיעזור להתמודד עם סכנות הרשת

אני:

הרשמו לעדכונים שישאירו אתכם חזקים!

נדאג לעדכן אתכם בכל מה שחשוב לדעת.